Bugüne Kadar Naifçe Dergisine Kimler Konuk Oldu?

Sırasıyla Bahsedecek Olursak;

1.Sayımızda Kim Vardı?

1.sayımızda Ahmed Arif’e kapağımızda yer verdik ancak naif bir dergi olduğumuzdan Ahmed Arif hakkında bir dosya oluşturmadık. Kısaca ilk sayımızın konuğu; Ali Lidar oldu. Bu arada unutmadan, biz ilk başta edebiyat dergisi olarak yola çıktık. ( Ahmed Arif hakkında dosya oluşturup bu doğrultuda konuklar ağırlamak yerine farklı bir yol çizmemizin nedeni naif olmamız sevgili dostlar. hiçbirimizin, dergicilik ve yayıncılık hakkında tecrübesi yoktu.)

2.Sayımızda Kimler Vardı?

2.sayımıza hazırlanırken kültür, sanat ve edebiyat üzerine içerik sunan bir dergi olmaya karar verdik. bu doğrultuda konuklarımızı seçtik ve onlarla iletişime geçtik. ilk olarak oyuncu, tiyatrocu Tedx konuşmacısı aynı zamanda da yazar olan Hakan Bilgin’i ağırladık.

İkinci sayımız, Tuncel Kurtiz’e ithaf edileceği için Serkan Uçar’ı ağırladık. 2.sayımızda kendisinden hem bir şiir bulunmakta hem de Tuncel Kurtiz’le olan dostluğuna dair bir anı yer almakta.

2.sayımızın bir diğer konuğuysa ” Senin Adın Kavuşmak Olsun” isimli şiirinin seslendirmesi milyonlara ulaşan, sevgili Sebahattin Abi’yi konuk olarak ağırladık.

2.sayımızın son konuğu, “Gece On İki Sancıları” isimli kitabıyla, Fakir Baykurt Öykü ödülünü kazanmış olan Ayşegül Bayar Kaya.

3.Sayımızda Kimler Vardı?

Üçüncü sayımızda artık ismimizi daha geniş kitlelere duyurmak ve dergimizden söz edilsin istiyorduk. Hem dolu dolu bir içerik sunmak hem de ağırladığımız konuklarla okurlarımız ve muhtemel okurlarımızı şaşırtmak, aynı zamanda da yazarlarımızı heyecanlandırmak niyetindeydik.

bu niyetle; Ataol Behramoğlu, Nevzat Çelik ve İnci Aral’ı konuk ettik. 3.sayımızın ön kapağında da yine kendileri yer aldı.

4.Sayımızda Kimler Vardı?

Bu sayımızda sadece ünlü ve vefat etmiş isimlerden kapaklar yapmadığımızı göstermek ve aynı zamanda da kanıtlamak amacıyla Z Raporu isimli bir dosya konusu belirledik.

Peki bu sayımıza kimler konuk oldu? Bu sayıda usta tiyatrocu İlyas Salman’ı konuk olarak ağırladık. Aynı zamanda da son dönemde icra ettiği müziklerle , bir hayli dinlenen Dil Tengi’i konuk olarak ağırladık.

5. Sayımızda Kimler Vardı?

5.sayımızda da bir önceki sayıda yürüttüğümüz anlayışı devam ettirdik. bu sayıdaki ilk konuğumuz olan Haydar Ergülen’in ” Karanlıkta Dans” isimli şiirinden yola çıkarak bir ön kapak tasarladık. Arka kapağımızda ise “Sineklerin Tanrısı” isimli kitaptan uyarlama olan filmden, bir replik üzerine çizim yapıldı. Aynı zamanda bu sayıda Haydar Ergülen’in bir şiirindeki dizeden yola çıkılarak poster yapıldı. ( ilk posterli sayımız)

Şimdi gelelim sorumuzun cevabına, bu sayıda kimler konuk oldu? Bu sayıda tam beş isimi ağırladık.

Bu isimler;

Haydar Ergülen ve Vedat Yıldırım ( Röportaj)

Ali Asker Barut ,Erol Özyiğit, Volkan Hacıoğlu ( şiir)

6.sayımız tamamen duyurulduktan sonra buraya eklenecektir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s